Učitel, lektor, jůtůber. Specialista na online vzdělávání a využívání technologií ve výuce.
Učím informatiku na střední škole (Kombinované lyceum Březová) a jednou týdně operační systémy na SPŠ Hradební. Jsem i lektor, ajťák, jůtůber 🙂 a správce facebookové skupiny Výuka informatiky. Mám dlouholeté praktické zkušenosti s e-learningem, online vzděláváním a využíváním technologií ve výuce. Založil jsem a spravuji facebookovou skupinu Moodle CZ & SK.
Další projekty a reference si můžete prohlédnout na samostatné stránce.
Poskytuji webináře, školení a konzultace školám i organizacím, které podporují vzdělávání. Radím firmám a vzdělávacím agenturám s nasazením a využitím vzdělávacích technologií.
Na sociálních sítích publikuji tipy a různé legrácky z výuky informatiky:
Jsem členem české Google User Group, protože to má smysl a pomáhá mi to.
Medailonek ke zkopírování
Středoškolský učitel, lektor, jůtůber. Má dlouholeté a praktické zkušenosti s e-learningem, online vzděláváním a smysluplným využíváním technologií ve výuce. Prošel mnoha slepými uličkami a udělal spoustu chyb, o které se rád dělí s ostatními.
Fotky si můžete stáhnout na samostatné stránce.
Chcete něco ze života?
Pokud vás zajímá, co jsem zažil a proč jsem jaký jsem, můžete si přečíst třeba příběh o tom, jak jsem vyhrál soutěž. Hodně věcí z mého života je v záznamu přednášky Učitelství jako životní postoj, kterou jsem měl čest přednést studentům Masarykovy univerzity. A jestli chcete, poslechněte si písničku o bačovi, která vás nejspíš pobaví nebo naštve 🙂
Cože, von fakt učil na základce?
Občas po mně někdo chce profesní životopis, proto jsou níže moje zkušenosti v „sívíčkové“ formě.
2001 – 2002 Univerzita Hradec Králové
Kurzy pro učitele ZŠ a SŠ. První zkušenosti se vzděláváním dospělých. Bylo to ještě při studiu učitelství a dodnes na to vzpomínám moc rád.
2002 – 2005 ZŠ Zálabí Hradec Králové
Pracovní činnosti („dílny“) a informatika. Krásné časy, plné úžasných zážitků s dětmi a skvělou partou učitelů. Hodně jsem se naučil od Milana Součka, úžasného zástupce ředitelky a hlavně člověka. Předal mi spoustu profesních i životních zkušeností, ze kterých čerpám stále. Také paní ředitelka byla úžasná, chovala se ke mně vstřícně a podporovala mé nápady. V nejlepším jsem přestal. Zjistil jsem, že moje místo vážně není na základní škole, ale o to větší obdiv jsem k učitelkám a učitelům získal.
2004 – 2008 Katedra technických předmětů PdF UHK
Výuka počítačové grafiky, technického kreslení a různých technických praktik. Úžasná jízda plná svobody a pedagogických experimentů. Skvělý kolega a ohromný didaktik Pepa Mojžíš, ze kterého se stal můj přítel. Mám ho navždy v srdci a myslím na něj skoro každý den. Pepo, díky za všechno!
2005 – 2008 SPŠ, SOŠ a SOU Hradební, Hradec Králové
Stručně řečeno jsem učil prakticky orientované „počítačové“ předměty. Hodně kluků (a jednu holku, víc jsem jich za celou dobu neučil) jsem přemluvil/inspiroval k tomu, aby pokračovali na vejšku a zkusili pedagogickou fakultu. Z některých jsou nyní učitelé (a učitelka), jeden je zástupce ředitele (klasicky ten, který vůbec nechtěl „jít učit“) a obecně můžu říct, že se rozhodně neztratili.
2008 – 2019 Univerzita Hradec Králové
Bylo toho strašně moc, hlavně různé „počítačové“ předměty a didaktika informatiky.
2017 – dosud Školy Březová
Když už jsem si začínal myslet, že o učení (a taky o životě) aspoň něco málo vím, přišla nabídka ze Škol Březová. Dostal jsem šanci učit na střední škole, kde probíhá výuka jen online. V mnoha věcech jsem byl zase na začátku a musím říct, že se stále učím něco nového: nejen o učení, ale hlavně o životě. Učím informatiku ve všech ročnících.
2018 – dosud Národní pedagogický institut ČR
Webináře, příspěvky na různých konferencích, workshopy, spolupráce na tvorbě e-learningových kurzů. Dnes dělám hlavně KYBcast (podcast o kybernetické bezpečnosti s Pavlem Matějíčkem) a pomáhám školám jako IT guru v rámci Národního plánu obnovy.
2022 – dosud SPŠ, SOŠ a SOU Hradební
Po letech jsem se na „Hradebku“ vrátil, abych měl kontakt i s prezenční středoškolskou výukou. Učím jednou týdně předmět operační systémy.